معمولا شخصیت های منفی در فیلم و سریال ها، منفور هستند و شخصیت های مثبت در میان مخاطبان طرفداران بیشتری دارند، اما گاهی هم شخصیت های منفی به دلایل مختلف مانند ویژگی های جذاب شخصیتی یا حتی کیفیت بازی بازیگر و چهره ای که آن نقش را بازی می کند، مخاطب را با خود همراه می کنند. تماشاگر در تقابل این نقش با شخصیت مثبت قصه، از شخصیت منفی حمایت می کند و نمی خواهد مغلوب شدن او را ببیند. مصداق این مسئله را در سه سریال پرمخاطب نمایش خانگی <<زخم کاری>>، <<می خواهم زنده بمانم>> و <<شهرزاد>> دیده ایم.

مالک مالکی در زخم کاری

خراسان نوشت: مالک با بازی جواد عزتی در سریال <<زخم کاری>> ابتدا به عنوان یک شخصیت مثبت و خوب به مخاطب معرفی شد، اما با پیش رفتن قصه و اتفاقاتی که این شخصیت درگیر آن شد، به تدریج شرارت پنهان در وجود او آشکار شد و دیگر با آن مدیر باهوش و زیرک هلدینگ ریزآبادی تفاوت دارد.

معرفی بازیگران و خلاصه داستان سریال (سفر سبز)

<<مالک>> دست به آدم کشی می زند، برای منفعت خودش حاضر است هرکاری انجام دهد، دروغ می گوید، زیرآب آدم ها را می زند، به همسرش خیانت می کند و خصلت های منفی مختلفی دارد، اما با این حال در نظر مخاطب چندان شخصیت منفوری نیست. بسیاری از مخاطبان دوست دارند در جنگ بر سر قدرت و ثروت که در سریال می بینیم، <<مالک>> پیروز میدان باشد، شکست نخورد و نقشه های حساب شده اش بدون مشکل به نفع او پیش برود.

می دانیم با توجه به آن چه در ابتدای سریال دیدیم، <<مالک>> ذاتا یک شخصیت شرور و منفی نیست و ویژگی های مثبت او به عنوان فردی لایق و موفق که با تلاش و پشتکار خود از نقطه صفر به جایگاه خوبی رسیده، در پذیرش این شخصیت بی تاثیر نبوده است، اما بعید نیست بازی بسیار خوب جواد عزتی و محبوبیت زیاد این بازیگر نزد مخاطبان نیز باعث شده باشد این شخصیت در میان تماشاگران هواداران فراوانی داشته باشد.

امیر شایگان در سریال می خواهم زنده بمانم

امیر شایگان در سریال می خواهم زنده بمانم

<<امیر شایگان>> در سریال موفق <<می خواهم زنده بمانم>>، یکی از محبوب ترین نقش های منفی است که به تازگی در نمایش خانگی دیده ایم. این شخصیت کلکسیونی از ویژگی های منفی است. ظلم، بی عدالتی، منفعت طلبی، بی رحمی، زورگویی و ریاکاری از خصوصیات <<امیر>> است.

او نیز مانند <<مالک>> به مرور زمان و به کمک همسر و پدر همسرش که فرد بانفوذی است، به مال و منال و قدرت رسیده و بنده قدرت است. هرچند که با سوءاستفاده از قدرت، نامزدی <<هما>> و <<نادر>> را به هم می زند و <<هما>> را مجبور به ازدواج با خود می کند، اما به دلیل علاقه زیادی که به این دختر دارد، آن روی مهربان و عاشق پیشه خود را هم نشان می دهد. ویژگی جذاب ومهم <<امیر>> هوش و قدرت اوست.

کارهای سخت و ناممکن برای <<شایگان>> ساده است، او فریب هیچ کس را نمی خورد، زیرک و زرنگ است و در موضع قدرت ایستاده است. ویژگی هایی که در طراحی شخصیت <<امیر شایگان>> وجود داشت، باعث شد او در مقایسه با <<نادر>> معلم شریف، عاشق و فرد قربانی قصه، شخصیت محبوب تری برای مخاطبان باشد و حس دلسوزی آن ها را برانگیزد. گواه این موضوع نیز استقبال بسیاری از مخاطبان از مرگ <<نادر>> و نگرانی برای زنده نماندن <<امیر>> در پایان قصه است.

قباد در سریال شهرزاد

قباد دیوان سالار در سریال شهرزاد

می توان گفت <<قباد دیوان سالار>> در سریال <<شهرزاد>>، نسبت به <<مالک>> و <<امیر>> شخصیت سفیدتر و مثبت تری دارد، اما در مقایسه با رقیب عشقی اش <<فرهاد>> شخصیت منفی ماجرا به حساب می آید. علاوه بر این، او به عنوان جانشین <<بزرگ آقا>> شناخته می شد و حضور در دستگاه <<دیوان سالار>> باعث شده بود ناخواسته در اعمال آنان شریک باشد.

<<قباد>> نه تنها مانند <<مالک>> و <<امیر>> شخصیت باهوش و باعرضه ای نبود، بلکه بسیار ضعیف و ترسو بود. علاقه زیادی که <<قباد>> به <<شهرزاد>> داشت، این شخصیت را به عاشق محبوب قصه تبدیل کرده بود. در قصه <<شهرزاد>>، <<قباد>> فرد تنها و بی کسی بود که در طول زندگی اش مدام تحقیر شده بود و در نهایت هم قربانی تصمیمات خودخواهانه <<بزرگ آقا>> شد، بنابراین شخصیت او از آن چیزی که بود، بی گناه تر به نظر می رسید و بخشی از خطاهایش نیز توجیه می شد.

هرچند که <<قباد>> در سریال <<شهرزاد>> جزو شخصیت های دوست داشتنی بود، اما از طرفی هم مخاطب نسبت به او احساس ترحم داشت. کشته شدن این شخصیت در پایان قصه باعث شد مخاطبان سریال به این موضوع واکنش های منفی فراوانی نشان بدهند و سرنوشتی را که برای این شخصیت در نظر گرفته شده بود، دوست نداشته باشند.

بیوگرافی امیرحسین هاشمی بازیگر نقش احمد در سریال گیله وا + تصاویر

بیوگرافی ستاره حسینی بازیگر نقش ماهبانو در سریال گیله وا

بیوگرافی علی فرهنگی بازیگر نقش سیروان در سریال مانکن

شرایط و نحوه شرکت در مسابقه سبقت و منبع سوالات + زمان پخش و سایت ثبت نام

پخش سریال پلیسی تلاطم از سه شنبه ۹ مهر

جنجال صحنه بوسه زن و مرد در فیلم سمفونی نهم

اسامی بازیگران سریال جنگجویان کوهستان +دانلود سریال جنگجویان کوهستان

شخصیت ,سریال ,های ,منفی ,مخاطبان ,مثبت ,در سریال ,این شخصیت ,های منفی ,که در ,شخصیت های

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

فیلم - کلیپ - سریال
netlike دفتر فروش و پخش لوازم خانگی (حیدری) گروه فیلمسازی قدس آسمان خراشی به بلندی آسمان آموزش دوره های عمومی و تخصصی صنعت سیمان مطالب اینترنتی مطالب اینترنتی جدیدترین و آخرین اخبار دنیای گیم و سرگرمی kaviriplus apexbacklink